За голема жал на сите, ЖРК Вардар го заврши своето постоење како силен тим во  европскиот ракомет без титула. Тажно, девојките овие пет години, а особено вчера дадоа се од себе. Сепак за дел од  скопската публика тие останаа хероини. Денес пред салата “Јане Сандански“ нив  ги пречекаа околу педесетина луѓе скандирајќи ги нивните имиња, тие ги бодреа црвено-црните девојки за кои нема утеха по вчерашниот пораз од Ѓер во финалето на ЛШ.

Видео од пристигнувањето и пречекот пред Јане Сандански може да поголеднете –ТУКА!

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе D.D
Load More In Видео

Проверете

Официјално: Пелегрини се врати во Премиер лигата!

Поранешниот тренер на Реал Мадрид и Манчестер Сити, Мануел Пелегрини ја заврши својата ава…