Дома Македонски спорт Мак ракомет Видео: Борко беше фантастичен, па доби честитка и од судијата!

Видео: Борко беше фантастичен, па доби честитка и од судијата!

0

Македонија вчера одигра фантастичен натпревар против Чешка, а на голот го имавме одличниот Борко Ристовски кој после една негова одбрана на шега доби и честитка од главниот арбитар на натпреварот.

 

Видеото е превземно од http://www.gol.mk/ 

 

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе S. D.
Load More In Мак ракомет

Проверете

Руска судиска двојка на натпреварот Македонија – Чешка

Европската куќа на ракометот  делегира судиска двојка од Русија, за натпреварот против Чеш…