Дома Фудбал ВИДЕО Арда Ѓулер го постигна првиот гол за Реал Мадрид

ВИДЕО Арда Ѓулер го постигна првиот гол за Реал Мадрид

Фудбалерите на Реал Мадрид остварија убедлива победа над Селта Виго во натпреварот од 28 коло во „Ла Лига“.

Играчите на тренерот Карло Анчелоти славеа со 4:0, а на полувремето заминаа со минимална предност (1:0), која Винисиус Жуниор ја обезбеди со гол во 21 минута.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Во продолжение „Кралевите“ уште три пати ја погодија мрежата на гостите. Поточно, играчите на Селта си постигнаа два автогола.

Најпрво голманот Висенте Гуаита ја смести топката зад неговиот грб во 79 минута, а девет минути подоцна Карлос Домингез си постигна автогол.

Севкупно, Арда Ѓулер (90+4′) ја запечати 21 победа на својот тим во своето деби во дресот на Реал.

Реал Мадрид сега на врвот има 69 бодови, седум повеќе од второпласираната Жирона. Барселона е на третото место со 61 бод. Селта Виго е на 17 место со 24 бодови.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Араухо ја остави Барса на цедило, ПСЖ израмни🎥

Барселона и ПСЖ играат исклучително возбудливо прво полувреме и на пауза заминаа со резулт…