Дома Топ вести Видео: Англичаните „удрија“ по Рамос – нов грозен потег на Шпанецот

Видео: Англичаните „удрија“ по Рамос – нов грозен потег на Шпанецот

0

Капитенот на Шпанија, Серхио Рамос повторно заработи негативни реакции од британските медиуми и англиските фанови.

Синоќа за време на мечот против Англија јасно се гледа како Серхио Рамос со намера без топка го гази паднаиот Рахим Стерлинг. Дефанзивецот без да биде забележан од суиите го згазна на рака Англичанецот.

Англиските медиуми ваквиот потег го нарекоа „срамен“ и „грозен“, а социјалните мрежи се полни со критики за Шпанецот.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Пике изјави дека од Реал „плачат“ и се жалат на судењето – сега доби одговор од Арбелоа! (ФОТО)

Дека владее нетрпеливост помеѓу фудбалерите на Реал Мадрид и Барселона тоа веќе е сосема д…