Дома Останати Веспрем и Манасков изборија пласман во Ф4 во Лигата на шампиони

Веспрем и Манасков изборија пласман во Ф4 во Лигата на шампиони

Веспрем е првиот клуб кој се пласираше на Фајнал фор турнирот во Келн и покрај поразот на гости кај Алборг (37:35).

Веспрем кај Алборг отпатува со предност од седум голови, а во голем дел од мечот имаше водство и на гостувањето.

Во последните 15 минути од мечот Данците го свртеа резултатот во своја корист, но не успеаа да ја анулираат разликата од првиот меч.

Дејан Манасков не постигна гол на овој меч, а најефикасен беше Бјорнсен со девет голови

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Ѓоковиќ го откри мотивацискиот говор што си го кажал сам на себе🎥

Новак Ѓоковиќ на пресконференцијата откри дека пресудниот момент за него во четвртфиналето…