Дома Фудбал Верувале или не: Дивок Ориги своето име го добил од легендарниот српски кошаркар

Верувале или не: Дивок Ориги своето име го добил од легендарниот српски кошаркар


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Играчот на Ливерпул, Дивок Ориги, човекот за големи натпревари, кон крајот на минатиот месец одговараше на прашања од навивачите.

Во организација на Bleacher Report, Ориги одговараше на голем број прашања кои пристигнаа од социјалните мрежи.

Едно од поинтересните прашања беше како го добил името Дивок.

Имено, напаѓачот на Ливерпул своето име го добил по легендарниот кошаркар Владе Дивац.

„Тоа име дојде од името Владе Дивац. Моите родители го гледале како игра и сакале во одреден степен да го персонализираат неговото име.“ – одговори Ориги.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Капитенот Ристовски стрелец за Динамо Загреб 🎥

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Капитенот на репрезентацијата на Македонија,…