Дома Видео Вертонген повраќаше на тернот против Порто 🎥

Вертонген повраќаше на тернот против Порто 🎥

Бенфика вторпат во неколку дена изгуби од ривалот Порто, после купот сега во првенството со 3:1.

Домаќините на „Драгао“ рутински ги освоија бодовите и најавија дека се најсериозен претендент за тронот во Португалија. Во овој натпревар беше видена и ситуација во која стоперот на Бенфика Јан Вертонген повраќаше на теренот.

Вертонген сепак не го напушти натпреварот и остана да го доигра натпреварот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Атракција од Кирјос: Со сервис каков што ретко се гледа ја крена публиката на нозе 🎥

Ник Кирјос во претходниот период беше во центарот на вниманието поради позитивните комента…