Дома Трансфер зона Вертонген на чекор од Интер

Вертонген на чекор од Интер

Белгискиот репрезентативец Јан Вертонген е на излезна врата од Тотенхем, а според последните информации големи се шансите кариерата да ја продолжи во Серија А.

Вертонген влезе во последната година од договорот и нема најави за негово продолжување, па е слободен да преговара со заинтересираните клубови.

Најсилен интерес во моментов за 32-годишниот дефанзивец покажува Интер, кој веќе стапил во контакт со неговиот агент.

Конте бара замена за Годин кој е на излезна врата и верува дека Холанѓанецот е идеално решение бидејќи може да пристигне без обештетување, притоа има големо искуство.

Вертонген е отворен за преселба во Милано и двете страни се блиску до договор.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Готово: Челзи го договори трансферот на Хакими

„Газета дело Спорт“ пренесува дека Аштраф Хакими е многу блиску до трансфер во Челзи. „Нер…