Дома Трансфер зона Вертонген има нов клуб

Вертонген има нов клуб

Белгискиот дефанзивец Јан Вертонген пронајде нов клуб. Искусниот стопер кариерата ќе ја продолжи во дресот на Бенфика.

Медиумите пишуваат дека клубот од Лисабон ќе потпише тригодишен договор со Вертонген, кој доаѓа на медицински прегледи.

Вертонген е без клуб, откако неодамна се раздели со Тотенхем со кој не можеше да се договори за нова соработка.

Освен за Тотенхем, Вертонген играше и за Ајакс, а токму клубот од Холандија беше еден од опциите за продолжување на неговата кариера.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Aко Интер го продаде Лукаку за 120 милиони евра ќе задржи само половина?

На големо во италијанските медиуми се пишува за можниот трансфер на Ромелу Лукаку во редов…