Дома Трансфер зона Вернер се враќа во Лондон

Вернер се враќа во Лондон

Тимо Вернер не добива голема минутажа во Лајпциг, па се очекува во јануари да се врати во Премиер лигата, тврдат германските медиуми.

Германскиот репрезентативец не е задоволен со статусот во германскиот тим и сака трансфер по секоја цена.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Вернер помина две сезони во Челзи, каде пристигна за 55 милиони евра, но „сините“ не беа задоволни од неговиот придонес и го продадоа во неговиот поранешен клуб.

Сега интерес за Вернер покажува Вест Хем, кој веќе почнал преговори со агентот на Гермнацот и спрема понуда во јануари.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Проблем за Алегри: Јувентус без двајца важни фудбалери во дербито со Наполи

Викендов екипата на Јувентус славеше против Фросиноне, меѓутоа „старата дама“ се соочи и с…