Дома Трансфер зона Верати се враќа во Серија А

Верати се враќа во Серија А


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Марко Верати размислува да го напушти францускиот шампион ПСЖ ова лето, пренесуваат италијанските медиуми.

Верати е незадоволен од ситуацијата во клубот и смета дека сега е вистински момент за трансфер.

Негова цел е да се врати во Италија, а интересно е дека тој досега во кариерата нема настапувано во Серија А, бидејќи во ПСЖ пристигна од Пескара.

Ситуацијата будно ја следат Интер и Јувентус кои сакаат да го доведат 30-годишниот плејмејкер.

Верати има и понуда од Саудиска Арабија, но сака да остане во Европа и да се врати во Италија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Барселона ја сака ѕвездата на Јувентус

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Адриан Рабио ова лето…