Дома Топ вести Венгер ја купува ѕвездата на Монако

Венгер ја купува ѕвездата на Монако

Англиските медиуми пренесуваат дека Арсен Венгер е силно заинтересиран за младиот напаѓач на Монако, Килиан Мбапе.


Роналдо плаче за гол, ќе слави ли Србија? - 13 ден ↓↓↓Овој 18-годишен напаѓач со своите партии импресионираше многу европски гигнати, а Венгер е спремен да испрати понуда уште во јануарскиот преоден рок.

На Венгер тешко му падна тоа што Јунајтед му го „украде“ Марсијал кој беше негова голема желба, па не сака истото да се повтори со новата ѕвезда на тимот од кнежевството.

Мбапе ова лето со француската репрезентација до 19 години го освои Европското првенство и беше најдобар стрелец со 5 гола. Оваа сезона запиша 11 настапи во дресот на Монако и постигна 4 гола.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Македонецот Јевтовски од Јапонија за „Спортски“: Никој не очекуваше, луѓето зрачат од среќа и задоволство!

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Репрезентацијата…