Дома Фудбал Останато Венгер: Халанд ќе оди во Премиер лигата, таму се парите

Венгер: Халанд ќе оди во Премиер лигата, таму се парите

Ерлинг Халанд е мета на најголемите европски клубови, често пати во јавноста се поврзува со Сити, Јунајтед, Реал Мадрид, Јувентус, ПСЖ…

Многумина сметаа дека наредното лето ќе биде летото за негов трансфер и чекор напред во кариерата. Тогаш клубовите ќе имаат можност да ја активираат клазулата од 75 милиони евра во неговиот договор.

Поранешниот тренер на Арсенал, Арсен Венгер смета дека тој ќе се пресели во Премиер лигата.

„Очекувам да се пресели во Премиер лигата. Економската моќ на клубовите во Англија е голема. Англискиот фудбал доминира, таму се парите. Најдобрите играчи одат таму каде што има најмногу пари“, изјави Венгер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Ѕвездата на Реал е навивач на Барселона: Плачеше поради Барса

Ѕвездата на Реал Мадрид, Винисиус Жуниор е навивач на Барселона, тврди бившиот скаут на Ка…