Дома Трансфер зона Венгер носи две засилувања во јануари

Венгер носи две засилувања во јануари

Арсенал е сериозен во намерата да го засили тимот во јануарскиот преоден рок и да ги зголеми шансите во борбата за титулата, па Венгер сака да донесе две големи засилувања.

Прв на листата желби е германскиот репрезентативец Јулијан Дрекслер кој во зимскиот преоден рок сигурно ќе го напушти Волфсбург.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Дрекслер е веќе ставен на трансфер листа, за неговиот потпис покрај Арсенал се интересираат уште и Манчестер Сити и ПСЖ, но „топџиите“ веќе спремиле понуда од 36 милиони фунти и сакаат да ја победат конуренцијата.

Другата мета е помалку реална, а станува збор за талентираниот играч на Манчестер Јунајтед, Лингард кој сеуште не го продолжил договорот со „црвените ѓаволи“.

Наводно Лингард не е задоволен од минутажата која ја добива кај Жозе Мурињо и сака да ја промени средината, па Арсенал е спремен да му понуди договор од 120.000 фунти неделно.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Арсенал го „краде“ Зиркзе пред носот на италијанските гиганти

Арсенал покажува сериозен интерес за ѕвездата на Болоња, Џошуа Зиркзе, пренесиваат медиуми…