Дома Трансфер зона Венгер: Белерин сигурно останува во Арсенал

Венгер: Белерин сигурно останува во Арсенал

Менаџерот на „топџиите“ Арсен Венгер истакна дека индината на еден од најдобрите десни бекови во светот, Ектор Белерин е во Арсенал.

Белерин е на радарот на Барселона и Манчестер Сити кои се спремни да платат цело богатство за да го видат во своите реднови, но Венгер истакна дека фудбалерот не е на продажба.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


„Ектор е апсолутно фантастичен. Неговиот напредок е неверојатен кога ќе видиме каква ментална сила поседува. Има уште скоро три години од договорот, но секако сакаме да му понудиме нов. Неговата иднина е во Арсенал, сигурно“, истакна Венгер.

Медиумите на Островот тврдат дека Венгер треба да побрза со новиот договор бидејќи Манчестер Сити и Барселона се спремни да му понудат многу пари за да го привлечат во своите редови.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Баерн Минхен ја купува ѕвездата на Лајпциг

Манчестер Јунајтед и Баерн Минхен на лето ќе водат голема битка за ѕвездата на Лајпциг и ш…