Дома Фудбал Васкез: Пеналот беше чист, но луѓето ни завидуваат!

Васкез: Пеналот беше чист, но луѓето ни завидуваат!

0

Играчот на Реал Мадрид, Лукас Васкез над кого беше направен најозборуваниот пенал оваа сезона, не е изненаден од коментарите.

Пеналот досуден во 93-та минута го подели фудбалскиот свет, па многумина тврдеа дека неправедно бил досуден.

„Уште после мечот кажав дека е чист пенал. Ја гледав ситуацијата многу пати и се гледа дека е пенал. Меѓутоа, некои луѓе ги боли тоа што Реал се пласираше во полуфиналето во ЛШ осма година по ред. Треба да се навикнеме да живееме со зависта на тие луѓе“, изјави Васкез.

Васкез веќе мисли за престојниот дуел со Баерн Минхен во полуфиналето од ЛШ. Првиот меч се игра на 25-ти мај во Минхен.


Следете го Sportski.mk и на


Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Видео: Легендите на Ливерпул и Милан играа на „Енфилд“, Жерард и Пирло како во најдобрите денови!

Денес на „Енфилд“ беше одигран хуманитарен натпревар помеѓу легендите на двата европски ги…