Дома Фудбал Англија ВАР конфузија во Премиер лигата: Дали голот од слободен на Брајтон требаше да биде признат?

ВАР конфузија во Премиер лигата: Дали голот од слободен на Брајтон требаше да биде признат?

ВБА вчера го победи Брајтон во Премиер лигата со резултат 1:0, а во овој натпревар видовме еден необичен ВАР хаос.

До сега навикнавме ВАР да се користи за да се види дали има прекршок или офсајд, а овој пат технологијата се користеше за да се види дали судијата Ли Мејсон дал знак да се изведе слободниот удар.

Голот на крајот беше поништен, но целата конфузија отвара дебата – со право или не?

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Нападнат автобусот со фудбалерите на Реал Мадрид!

Ливерпул и Реал Мадрид вечерва на „Енфилд“ го играат реванш натпреварот од полуфиналето во…