Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО ВАР експерт објасни зошто Англија добила пенал

ВАР експерт објасни зошто Англија добила пенал

Натпреварот помеѓу Холандија и Англија донесе бурни реакции во јавноста поради пеналот кој го добија Англичаните од кој Кејн израмни во првото полувреме.

Ситуацијата многу се коментираше, а сега ВАР експерт се обиде да објасни зошто се досудила најстрога казна.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


„Тој старт се смета за невнимателен и безобразен и воедно тоа е причината поради која Дамфрис доби жолт картон. Тоа е единствената ситуација во фудбалот каде што старт и по шутот може да се протолкува како пекршок – кога стартот е безобразен или опасен.

На стадионот веднаш по одлуката на семафорот стоеше објаснување: Пенал – фудбалерот на Холандија со број 22 безобразно стартуваше над противникот во обидот да игра со топката“, стоеше на екранот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

Голот на Јамал избран за најубав на ЕП 🎥

Ламин Јамал беше вистински хит на изминатото Европско првенство и со 16 години ги собори с…