Дома Фудбал ВАР досуди пенал, Рамос сигурен реализатор?

ВАР досуди пенал, Рамос сигурен реализатор?

Серхио Рамос го донесе во предност Реал Мадрид во дербито против Барселона.

Каталонците подобро влегоа во второто полувреме и создадоа две убави шанси во првите 15 минути, а потоа на сцена стапи Серхио Рамос.

Капитенот на Реал најпрво се избори за пенал откако беше тргнат од Ленгле во петерецот. Со помош на ВАР сидијата покажа на белата точка, а Рамос беше сигурен реализатор.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Привремениот претседател на Барса: Ќе го продадев Меси за да решат проблемите

Привремениот претседател на Барселона, Карлес Тускетс истакна дека тој би го продал Лионел…