Дома Македонски спорт Мак ракомет Вардар се обиде, но не можеше да се врати: Прв пораз во новата сезона во ЛШ

Вардар се обиде, но не можеше да се врати: Прв пораз во новата сезона во ЛШ

Вардар денес го одигра натпреварот против Кил во рамките од Лигата на шмпионите.

Црвено-црните во првото полувреме изгледаат непрепознатливо. Кил доминираше во секој поглед на играта. Како играше Вардар во првите 30 минути најдобри говори податок што до 19-тата минута Вардар постигна само еден гол и тоа со удар од линијата за седум метри.

Во тој период од играта Кил водеше со неверојатни 1:11. Првиот гол во игра Вардар го постигна дури во 20-тата минута.

Кошмарните 30 минути за Вардар завршија со огромни 12 разлика во корист на Кил (4:16).

Вториот дел донесе многу подобра игра на Вардар во еден период од играта, во 18-тата минута Вардар дојде и до -5.

Меѓутоа тука повторно следуваше еден лош период од неколку минути после кој веќе немаше време Вардар да се врати.

Кил се врати на осум гола разлика и тогаш веќе стана јасно дека денес Вардар ќе ја плати цената лошото прво полувреме.

На крај Кил од Скопје си замина со победа од 11 голови разлика 20:31.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Дали Фирмињо ги брои последните денови на „Енфилд“?

Како што пренесуваат англиските медиуми Роберто Фирмињо би можел да го напушти Ливерпул на…