Дома Македонски спорт Вардар од денес има нова навивачка химна – Вардаре, не те оставаме! (ВИДЕО)

Вардар од денес има нова навивачка химна – Вардаре, не те оставаме! (ВИДЕО)

0

Македонскиот ракометен шампион денес доби нова навивачка химна.

Новата химна на Вардар е дело на екипата „АСОВИ“ и Александар Митевски и го носи името „Вардар, не те оставаме“.

Оваа химна е преработка на познатиот евергрин на Маријана и Росана „Признавам“.

Како звучи новата химна на македонскиот ракометен бренд слушнете во видеото под текстот:

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Трагедија: Возач почина на трка во Кичево!

Голема трагедија се случи денес на кружните патеки во Кичево. На крајот од првиот дел од к…