Дома Македонски спорт Мак ракомет Вардар на Михајловски ќе има додавка на сегашното име

Вардар на Михајловски ќе има додавка на сегашното име

Михајло Михајловски ќе го превземе Вардар од Сергеј Самсоненко, а клубот како нов субјект ќе има и малку променето име.

Михајловски денес во изјава за телевизија „Телма“ откри каква додавка во името ќе има Вардар.

„Со преземањето на клубот од Самсоненко сме во последна фаза, а потоа ќе следи регистранција на новиот субејкт и тој ќе има придавка, Вардар 1961. Целта е да изградиме тим кој со постоечкиот кадар заедно ќе има квалитет за ¼ финале, можеби и фајнл-фор во Лигата на шампионите“, изјави Михајловски.

Во медиумите веќе се најавуваат неколку имиња кои ќе го засилат Вардар, Михајловиски самиот потврди дека ќе има официјалзиирање на неколку трансфери, а исто така потврдно одговори и за договорот со голманот Кантегрел.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Рагник во Милан ја носи ѕвездата на Лајпциг

Ралф Рагник е на чекор од превземање на Милан и изгледа дека во наредните денови двете стр…