Дома Македонски спорт Мак ракомет Вардар му ја честиташе 1000-ката на Дибиров!

Вардар му ја честиташе 1000-ката на Дибиров!

Вардар на полувреме против ПИК Сегед има негатива од седум разлика (9:17).

Во минатото коло Тимур Дибиров ја надмина границата од 1.000 гола во Лигата на шампионите и стана само четвртиот играч на кој му успеало такво нешто. Вардар го искористи денешниот меч за да му го честита ова достигнување.

„Клупската икона Тимур Дибиров пред мечот со ПИК Сегед доби подароци од клубот за 1.000 постигнати голови во ЕХФ лигата на шампионите“, гласи честитката од Вардар до Тимур.

Фото: Денис Дуковски / РК Вардар1961

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Вујовиќ: Ситуацијата станува депресивна, цело време сме блиску, но на крајот губиме!

Стратегот на Вардар, Веселин Вујовиќ зборуваше пред медиумите после поразот на Вардар од К…