Дома Македонски спорт Мак ракомет Вардар: Милосављев, Мораеш, Карачиќ, Кисељев, Калараш, Јања, Парондо – ви благодариме!

Вардар: Милосављев, Мораеш, Карачиќ, Кисељев, Калараш, Јања, Парондо – ви благодариме!

0

Вардар оваа сезона уште еднаш ја израдува македонската јавност и ја освои втората европска титула после онаа во 2017 година.

И покрај сите проблеми кои ги имаа надвор од теренот ракометарите на Вардар херојски играа на фајнл-фор турнирот прво со епски пресврт ја победија Барселона, а потоа во финалето беа подобри од Веспрем.

Сепак и покрај тоа неколку ракометари го напуштаат Вардар.

Денес преку својата Фејсбук страна Вардар им се заблагодари на Дејан Милосављев, Рожерио Мораеш, Игор Карачиќ, Димитри Кисељев, Глеб Калараш, Јања Војводиќ и Роберто Парондо.

„Ви благодариме Дејан Милосављев, Рожерио Мораеш, Глеб Калараш, Игор Карачиќ, Димитри Кисељев, Јања Војводиќ и Роберто Парондо.
Заедно се радувавме на одлични моменти, трофеи и титули. Ги освоивте нашите срца. Уживајте во шампионскиот успех.СРЕЌНО!“, стои во објавата на Вардар

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Познат тимот на Вардар за мечот со Порто (фото)

Тренерот на европскиот и македонски шампион Вардар, Писонеро нема ништо да менува за денеш…