Дома Македонски спорт Мак фудбал Вардар има надежи кои ветуваат: Кадетите ја прегазија Шкендија и го освоија Купот на Македонија!

Вардар има надежи кои ветуваат: Кадетите ја прегазија Шкендија и го освоија Купот на Македонија!


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓Сениорскиот тим на Вардар поминува низ тежок финансиски период, но светла точка за црвено-црните се младинските категории.

Имено, генерацијата на Вардар 2005 година покажа дека располага со надежни играчи и го освои Купот на Македонија во оваа генерација славејќи со 4:1.

Иако и вака предноста е висока, сепак со оглед на она што се случувало на теренот таа можела да биде и поубедлива.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Баерн и Јувентус спремаат спектакуларна трампа

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓ Главна трансфер цел на Баерн Минхен на лето ќе биде…