Дома Македонски спорт Мак ракомет Вардар знае како се победува Барселона!

Вардар знае како се победува Барселона!

0

Европскиот гигант Барселона во недела му гостува на Вардар во салата „Јане Сандански“ во натпревар од Лигата на шампиони.

Шпанскиот тим го очекува „пеколна атмосфера“, а капитенот Стоилов тврди дека Вардар знае како се победува Барселона.

Барселона е мотив плус за секоја екипа. Ова ќе биде дуел каде ќе решава борбеноста и затоа ќе мора да дадеме се од себе, тактички добро се познаваме. Тие знаат дека ги очекува пекол и нема да им биде сеедно. Играме пред наша публика. Знаеме како треба да се игра за да се победи Барселона. Имаме искуство и тоа ќе биде интензивен дуел и ако успееме да дадеме максимум може да очекуваме и позитивен резултат“, изјави Стоилов.

„Играме со многу тежок противник. Можам да кажам дека Барселона игра подобро од минатат сезона и ќе ни треба многу напор да стигнеме до поволен резултат. А до него можеме да дојдеме и со помош на нашите верни навивачи кои ќе ги исполнат трибините. Барселона има големи амбиции и секогаш се стреми кон завршниот Ф4 турнир. Ние сме подготвени, а како ќе функционираме на теренот ќе видиме в недела“, истакна тренерот Парондо.


Следете го Sportski.mk и на


Фото: РК Вардар

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Лазаров: Дојдовме со „детска градинка“, Раул е еден од најдобрите!

Македонската ракоментна репрезентација загуби во клучниот меч против Исланд (24:22) и не с…