Дома Македонски спорт Мак фудбал Вардар го претстави и четвртото засилување!

Вардар го претстави и четвртото засилување!


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Oткако претходно пристигнаа Дарко Размоски, Дејан Цветаноски и Роберт Митев, најтрофејниот македонски клуб Вардар денес го претстави и четвртото засилување.

Станува збор за Мартин Радуловиќ-Величковиќ кој е младински репрезентативец на Македонија во селекцијата до 21 година.

„Мартин Радуловиќ -Величковиќ е четврто ново име во најтрофејниот македонски клуб во зимскиот преоден рок. Мартин има 20 години, доаѓа од словачката екипа Слован Братислава и потекнува од нашата фудбалска академија.

За сениорскиот тим на Вардар настапуваше во сезоната 2020/21 забележувајќи 25 прволигашки настапи. Мартин Радуловиќ -Величковиќ е актуелен член на младата репрезентација на Македонија

Добредојде назад во Вардар Мартин“, објави Вардар.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Како се создаде новиот македонски дрес – дизајнерот Мартин од „Некст Tајм“ ги открива деталите!

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Новите дрес…