Дома Македонски спорт Мак ракомет Вардар го потврди трансферот и на Патрик Валчак!

Вардар го потврди трансферот и на Патрик Валчак!

Тимот на Вардар попладнево го потврди и трансферот на полскиот репрезентативец Патрик Валчак.

Валчак во редовите на Вардар пристигнува германскиот второлигаш Либек. Освен потврдата Вардар изнесе и детали од неговиот добор. Договорот кој го потпишал Либек има важност до 2022 година.

Од него се очекува да понесе голем товар во одбраната. Носејќи го дресот на Полска Вилчек на 39 натпревари постигна 27 гола. Тој во Вардар ќе биде трет пикер по Стојанче Стоилов и Глеб Глараш. Валчак ќе го носи дресот со број 7.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Лазаров: Да ги заборавиме поразите, Чиле е наша шанса

Капитенот на ракометната репрезентација на Македонија, Кире Лазаров вели дека натпреварот …