Дома Македонски спорт Мак ракомет Вардар без публика и против Нексе и против ПИК Сегед!

Вардар без публика и против Нексе и против ПИК Сегед!

Комисијата за заразни болести во Македонија излезе со ново соопштение во кое бара строг режим во наредните 30 дена.

Кога се спортските настани во прашање се предлага забрана за присуство на публика и тоа значи дека Вардар претстојните два натпревари ќе ги игра без гледачи. Вардар прво недела на 15. март ќе игра против Нексе, а седум дена подоцна на 22. март против ПИК Сегед во Лигата на шампионите.

Досега стануваше збор само за препорака, а сите поголеми федерации ги затворија вратите во претходните два викенди, исклучок беше само натпреварот помеѓу Вардар и Монеплеје. Клубот даде објаснување дека времето било прекратко да се реагира. Овој пат станува збор за забрана и публиката нема да смее да присуствува во салата „Јане Сандански“.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Барса спреми 100 милиони за Интер и 42 милиони за Лаутаро

Не е тајна дека напаѓачот на Интер, Лаутаро Мартинез е прва трансфер желба на Барселона во…