Дома Топ вести Варан се враќа во Реал Мадрид!?

Варан се враќа во Реал Мадрид!?

Рафаел Варан не е задоволен од тоа како се одвиваат работите во Манчестер Јунајтед и се спреми да го напуштат клубот.

Варан оваа сезона е подолго време надвор од терените, па и Јунајтед е спремен да му ја отвори излезната  врата.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Французинот може да направи изненадувачки трансфер во јануари и да се врати во Реал Мадрид.

„Кралевите“ се во потрага по дефанзивец и сигурно ќе доведат засилување за одбраната во јануари.

Варан преку својот менаџер го известил Реал дека сака да се врати во Мадрид, па се очекува наскоро да започнат преговори.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Италијанските гиганти го сакаат дефанзивецот на Челзи

Рома и Наполи се силно заинтересирана за младиот дефанзивец на Челзи, Тревор Чалоба, прене…