Дома Топ вести Варан и Каземиро во „пакет“ во Саудиска Арабија

Варан и Каземиро во „пакет“ во Саудиска Арабија

Рафаел Варан и Каземиро не е задоволни од тоа како се одвиваат работите во Манчестер Јунајтед и се спреми да го напуштат клубот.

Двајцата не се во добри односи со тренерот Тен Хаг и жалат што го напуштија Реал Мадрид.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


31-годишниот играч за врска пристигна во Манчестер во летото 2022 година за сума од 70 милиони евра, но никогаш не пружи игри како тие во Мадрид.

Варан оваа сезона е подолго време надвор од терените, па и Јунајтед им ја отвори излезната врата на двајцата.

Клубовите од Саудиска Арабија покажуваат најсилен интерес и се спремни да испратат понуда во јануари.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Италијанските гиганти го сакаат дефанзивецот на Челзи

Рома и Наполи се силно заинтересирана за младиот дефанзивец на Челзи, Тревор Чалоба, прене…