Дома Фудбал Лига на шампиони Ван Дијк почна и да предвидува: Славеше уште пред Салах да постигне гол! (ФОТО)

Ван Дијк почна и да предвидува: Славеше уште пред Салах да постигне гол! (ФОТО)

0

Ливерпул без поголеми проблеми во два натпревари го елиминираше Порто со вкупни 6:1 и се избори за полуфинале во Лигата на шампионите.

Садио Мане, Мохамед Салах, Роберто Фирмино и Вириџил Ван Дијк погодуваа за „црвените“ додека Милитао беше стрелец за Португалците.

Посебно интересна ситуација се случи кога Салах го постигна вториот гол за Ливерпул.

Имено, фоторепортерите го забележаа Ван Дијк дека слави три секунди пред Салах да погоди…

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Бесниот Игуаин на тренингот се расправаше со соиграчите и стручниот штаб на Челзи (ВИДЕО)

Tимот на Челзи во овие момент се припрема за финалето во Лигата на Европа каде што ќе игра…