Дома Фудбал Англија Ван Дијк: Високата цена е комплимент за мојата работа!

Ван Дијк: Високата цена е комплимент за мојата работа!

0

Најскапиот дефанзивец на светот, Вирџил ван Дијк истакна дека не чувствува притисок поради огромната сума која Ливерпул ја плати за неговиот потпис.

„Црвените“ на Саутемптон му платија рекордни 75 милиони фунти, а Ван Дијк тврди дека тоа е смао комплимент за неговата работа.

„Таа висока цена не ме прави вознемирен и нервозен, таа е комплимент за мојата напорна работа, која ја завршив до сега. Клубот кој ме плати смета дека вредам толку, јас не можам да променам ништо“, изјави Холанѓанецот.

За Ван Дијк беа заинтересирани неколку клубови од Премиер лигата, а тој сега откри зошто го избрал токму Ливерпул.


Следете го Sportski.mk и на


„Историјата на клубот, фановите, играчите, менаџерот, се тука е неверојатно. Атмосферата на Енфилд е единствена. Многу сум среќен што ќе бидам дел од овој клуб“, истакна најскапиот дефанзивец.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Икарди е прва ѕвезда, но „моторот“ на Интер е Брозовиќ!

Лучијано Спаелти успеа да го подигне тимот на Интер на повисоко ниво, па Икарди и дружинат…