Дома Топ вести Ван де Бек му се понудил на Реал Мадрид

Ван де Бек му се понудил на Реал Мадрид

Играчот на Манчестер Јунајтед, Дони ван де Бек е уморен да чека шанса да стигне до првиот тим на „црвените ѓаволи“.

24-годишниот Холанѓанец веќе започнал да бара нов клуб, а интересно е што се насочил кон Реал Мадрид, пренесуваат холандските медиуми.

Ван де Бек не може да го убеди Солскјер да добива поголема минутажа. Минатата сезона настапи само на 19 меча во Премиер лигата, а од почетокот на сезоната одигра само 6 минути.

Холанѓанецот му дал насоки на својот агент да му договори трансфер во Реал Мадрид. „Кралевите“ во минатото покажуваа интерес за Ван де Бек, па играчот се надева дека интересот може да се обнови, особено ако Реал се ослободи од Иско и Себаљос во јануари.

Меѓутоа, конкуренцијата во средниот ред на „кралевите“ е голема, особено после доаѓањето на Камавинга, па тешко дека ќе бидат заинтересирани за овој трансфер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Рудигер заминува од Челзи и станува најплатен дефанзивец во светот

Антонио Рудиер најверојатно ќе го напушти Челзи на крајот на сезоната, а наскоро и официја…