Дома Фудбал Останато Ванда Нара го потврди разводот од Мауро Икарди!

Ванда Нара го потврди разводот од Мауро Икарди!

Ванда Нара преку социјалните мрежи објави дека се разведува од Мауро Икарди после осум години брак.

Ванда и Икарди имаат две ќерки, а таа веќе неколку години е и негов менаџер.

„Многу ми е болно да го живеам овој момент, но со оглед на мојата експонираност и работите што ги надминуваат медиумските шпекулации, подобро е да дознаат од мене. Немам што повеќе да појаснам и нема да давам никакви детали за оваа разделба. Ве молам, ве молам разберете не само за мене, туку и за нашите деца“, напишала Ванда.

Уште во октомври минатата година изби скандал кога Ванда го обвини Икарди за изневерување, поради што привремено ја прекинаа врската, а сега се разведуваат.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Претседателот на Интер лут на тренерот Инзаги

Притисокот врз тренерот на Интер, Симоне Инзаги се повеќе се зголемува после серијата на л…