Дома Топ вести Ванда ги исплаши „нероаѕурите“: Во контакт сме со два клуба!

Ванда ги исплаши „нероаѕурите“: Во контакт сме со два клуба!

0

Сопругата на Мауро Икарди, Ванда Нара, со последната изјава потврди дека за нејзинот сопруг кого го застапува интерес покажале неколку клубови.

Икарди засега е лојален на Интер, но доколку „нероаѕурите“ не се пласираат во Лигата на шампионите што е реално доколку продолжат со формата во која се наоѓаат овој момент неговото останување ќе биде ставено под голем знак прашалник.

Сега неговата сопруга која е и негов агент признва дека одржува контакт со два клуба кои сакаат да го доведат Икарди веќе ова лето.

Ванда во последното интервју за „Кориере Дело Спорт“ изјави:

„Во последниот период, неколку клубови покажаа интерес за Икарди, остваривме контакт со два од нив. Јас се грижам за иднината на Мауро и ќе морам да ја проценам ситуација и заедно да го избереме најдоброто решение“.

Новинарите ја запршаа и за имињата на клубовите, но добија само краток одговор: „Нема имиња“.

Сепак, на големо се шпекулира дека се работи за Манчестер Јунајтед и Реал Мадрид.

 

Икарди во Интер настапи на 147 натпревари и постигна 89 погодоци.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе S. D.
Load More In Топ вести

Проверете

Арогантниот Нејмар го уценува ПСЖ: Или дајте ми го ОВА, или одам во Реал

Најскапиот фудбалер на светот, Нејмар му постави неверојатен услов на Пари Сент Жермен за …