Дома Фудбал Валверде одлучи да му даде нова шанса, Дембеле сам ќе решава за својата иднина во Барселона!

Валверде одлучи да му даде нова шанса, Дембеле сам ќе решава за својата иднина во Барселона!

0

Осман Дембеле доби шанса да ја оправда довербата на Ернесто Валверде во Барселона, а претходно за неговите услуги покажаа интерес голем број екипи.

Арсенал беше еден од нив, меѓутоа таа опција повеќе не постои бидејќи заврши преодниот рок во Англија.

Се шпекулираше дека Дембеле по лошата прва сезона, но и доаѓањето на Малком од Борто, ќе замине од екипата, но сега наводно тоа се сменило.

Тренерот на Каталонците решил да му даде нова шанса на Дембеле, а Французинот на одличен начин ја почна сезоната со гол против Севилја (2-1) во Суперкупот на Шпанија.

Дали Дембеле ќе замине од Барселона или ќе остане во екипата, останува да видиме во следниот период.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

10 годишно момче болно од леукемија ја испрати најтажната порака до Михајловиќ: Волкот не е злобен како што звучи!

Конференцијата која ја одржа Синиша Михајловиќ во саботата погоди многумина, а посебно едн…