Дома Видео Ваков циркузантски слободен удар немате видено (видео)

Ваков циркузантски слободен удар немате видено (видео)

0

Швајцарските репрезентативци Гранит Џака и Стефан Лихштајнер го изведоа најсмешниот слободен удар некогаш виден на терените.

Тие на мечот против Данска се посрамотија додека изведуваа еден прекин. Едноставно не знаеја на каде „тераат“ двајцата, па денес им се смее цел свет.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Марез го зеде телефонот од навивач и гледаше дали има пенал за Сити

Фудбалерите на Манчестер Сити вчера беа поразени во гости против Ливерпул (3:1) во дербито…