Дома Видео Вакво нешто ретко се гледа: Постигна два гола на идентичен начин – со два „проектили“! 🎥

Вакво нешто ретко се гледа: Постигна два гола на идентичен начин – со два „проектили“! 🎥

Поранешниот фудбалер на Севиља и Пари Сен Жермен имаше супер викенд во кој постигна два супер гола на ист начин.


Од втора лига, до спасител на Германија - 12 ден ↓↓↓Грегорж Криховијак постигна два скоро идентични голови, неговите проектили немаше шанси да ги одбрани голманот на Ал Фехја каде што настапува македонскиот напаѓач Александар Трајковски. Трајковски во овој натпревар ги одигра последните 23 минути од натпреварот.

Тимот на Криховијак Ал Шабаб го доби натпреварот со 2:1.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Хит видео: Навивач на Аргентина стана да слави од инвалидска количка 🎥

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Aргентина вчера …