Дома Фудбал Лига на шампиони Вакво нешто на Мбапе за првпат му се случува во Лигата на шампионите

Вакво нешто на Мбапе за првпат му се случува во Лигата на шампионите

Манчестер Сити вчера забележа одличен резултат и со победа од 1:2 се враќа од Париз во првиот полуфинален натпревар.

Оваа победа не му гарантира на Сити осминафинале, но секако дека го носи на добар пат. ПСЖ вчера водеше во првото полувреме, но во второто во кое Сити постигна два гола „светците“ целосно се распаднаа.

Еден од проблемите за ПСЖ е што Мбапе целосно се изгуби на теренот, има за него ова беше прв натпревар во ЛШ во кој не упатил ниту еден удар кон противничкиот гол.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Фудбалерите го одработија првиот тренинг во Амстердам 📸

Maкедонската фудбалска репрезентација ја чека натпреварот од последното коло во групата на…