Дома Видео Ваква голманска глупост ретко се гледа🎥

Ваква голманска глупост ретко се гледа🎥

Лацио загуби на гостувањето кај Галатасарај (1:0), а трагичар на мечот беше голманот Стракоша.

Голманот на Лацио ја направи една од најголемите грешки некогаш видени во фудбалот. Стракоша си постигна комичен автогол кој долго ќе се памети.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Ова не е за црвен картон, ова е за во затвор🎥

Во африканската Лига на шампиони беше виден еден од најбруталните стартови на фудбалските …