Дома Фудбал Бускетс се огласи за исповедта на Гомеш: Направивме се за да му помогнеме

Бускетс се огласи за исповедта на Гомеш: Направивме се за да му помогнеме

0

Андре Гомеш не е среќен во Барселона, тоа го призна во обраќањето за шпанската јавност.

Фудбалерот за врска на Барселона јавно истакна дека не е среќен во Барселона. За неговата исповед која можете да ја прочитате ТУКА сега ја прокоментира и Серхио Бускетс.

„Знаевме дека тука има нешто, едноставно можеше да се забележи. Тоа е негова приватна работа. Како негов соиграч тврдам дека се обидовме да направиме се што е во наша моќ за да му помогнеме. Со самото тоа што е член на Барселона, значи дека се работи за способен фудбалер“, изјави Бускетс.

Играчот за врска на Барселона истакна дека навивачите мораат да бидат трпеливи.


Следете го Sportski.mk и на


„Навивачите мораат да бидат позивитни и треба да му помогнат. Ние правиме се, истото го очекуваме и од навивачите“, заврши соиграчот на Гомеш.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Икарди е прва ѕвезда, но „моторот“ на Интер е Брозовиќ!

Лучијано Спаелти успеа да го подигне тимот на Интер на повисоко ниво, па Икарди и дружинат…