Дома Фудбал Италија Бура од реакции во Италија: Де Лаурентис прекина интервју на фудбалер на Наполи и турна новинар!

Бура од реакции во Италија: Де Лаурентис прекина интервју на фудбалер на Наполи и турна новинар!

Наполи може да биде казнет од УЕФА поради постапките на претседателот Аурелио де Лаурентис, кој прекина интервју на еден од неговите играчи со „Скај Спорт Италија“ и удри камера.

Пред тренингот пред мечот со Барселона, фудбалерите на Наполи даваа изјави. Но, Де Лаурентис пред тоа најави дека ќе го бојкотираат „Скај Спорт Италија“, па затоа се појави и го прекина фудбалерот кој даваше изјава за овој медиум.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Де Лаурентис дојде до Политано кој разговараше со новинарите и откако го тргна фудбалерот ја турна камерата на „Скај Спорт Италија“. Ваквото однесување на првиот човек на Наполи предизвика голем револт помеѓу сите новински куќи и медиуми во Италија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Араухо ја остави Барса на цедило, ПСЖ израмни🎥

Барселона и ПСЖ играат исклучително возбудливо прво полувреме и на пауза заминаа со резулт…