Дома Фудбал Останато Бугарскиот гигант Лудогорец ангажираше Македонец за кондициски тренер!

Бугарскиот гигант Лудогорец ангажираше Македонец за кондициски тренер!

Македонецот Михаило Шејкероски кој претходно работеше во Севиља во иднина ќе работи со тимот на Лудогрец.

Шекејроски зад себе има големо искуство Бугарија каде што работеше за повеќе бугарски клубови како: Ботев Пловдив, Локо Пловдив, Спетември Софија, Левски Софија…од македонските клубови беше дел од: Академија Пандев, Работнички, Вардар и Металург.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


„Задоволство ми е што ќе почнам да работам во голем клуб како Лудорец. Верувам дека ќе помогнам во остварување на целите“, изјави Шејкеровски.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Лапорта: Сега конечно сме во ситуација да делуваме на трансфер пазарот

Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта рече дека во Ханси Флик ја гледа вистинската личн…