Дома Фудбал Репрезентации Бугарија со нов селектор доаѓа во Скопје

Бугарија со нов селектор доаѓа во Скопје

Српскиот тренер Младен Крстајиќ и официјално беше претставен за нов селектор на фудбалската репрезентација на Бугарија.

Ова значи Крстајиќ ќе го предводи бугарскиот национален тим на мечот против Македонија во Скопје, во Лигата на нации.

Крстајиќ потпиша двегодишен договор, а во неговиот штаб се помошниците Стефан Јанковиќ, Немања Милинчиќ, Иван Иванов, како и тренерот на голманите Дарко Бојовиќ.

Крстајиќ  во својата кариера ги водеше Макаби Тел Авив, ТСЦ и српската репрезентација од 2017 до 2019 година.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Мајсторија каква ретко се гледа: Ова е најубавиот гол во Лигата на нации🎥

19-годишниот словенски репрезентативец Бенџамин Шешко уште еднаш покажа дека е еден од нај…