Дома Македонски спорт Бугарија ги пушти во продажба билетите за натпреварот со Македонија

Бугарија ги пушти во продажба билетите за натпреварот со Македонија

Фудбалската федерација на Бугарија ги пушти во продажба билетите за натпреварот со Македонија кој ќе се игра во Разград во рамки од Лигата на Нации.

Билетите се продаваат оналјн преку мрежата „Еventin“ – ТУКА, а може да се купат и во билетарата во Разград. Наскоро ќе бидат објавени и повеќе локации.

Висината на цената зависи од месното на седење, па така најевтин е секторот Б каде што билет чини околу шест евра. Во секторот А билетите се продаваат по околу девет евра, а најскапиот билет е 12 евра. Има и ВИП влезници нивната цена изнесува 30 евра.

Натпреварот помеѓу Бугарија и Македонија се игра на 2. јуни во терминот од 19:00 часот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

ОФИЦИЈАЛНО: Салах потпиша нов договор со Ливерпул!

Мохамед Салах стави крај на сите шпекулации и потпиша нов договор со Ливерпул со важност д…