Дома Македонски спорт Мак фудбал Бугаринот Милев четврто засилување за Шкендија: Дојдов во еден од најдобрите балкански клубови

Бугаринот Милев четврто засилување за Шкендија: Дојдов во еден од најдобрите балкански клубови


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Бугарскиот интернационалец Наско Милев е четвртото засилување оваа зима за Шкендија.

Милев потпиша договор на 1.5 година со опција истиот да биде продолжен ако двете страни се задоволни.

Станува збор за фудбалер роден во Пловдив кој во Шкендија доаѓа како слободен играч откако му заврши договорот со Панавежис од Литванија. Во кариерата играл за Ботев Пловдив, а потоа Славија Софија и Локомотив Софија.

„Чест ми е што ќе играм за Шкендија, ова е еден од најдобрите балкански клубови. Клубот има фантастични навивачи и традиција. Дојдов да помогнам во остварувањето на големите амбиции“, изјави Милев.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

„Сабицер е непријатна личност кога не игра, Манчестер Јунајтед доби „yбиец““

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Англискиот гигант Манчестер јунајтед во посл…