Дома Фудбал Светско првенство во фудбал - Мундијал во Русија 2018 Бруталниот Линкер го уништи Сампаоли со само една реченица! (фото)

Бруталниот Линкер го уништи Сампаоли со само една реченица! (фото)

0

Легендата на англискиот фудбал Гери Линкер ја прокоментира елиминацијата на Аргентина од Светското првенство во Русија.

Линкер на својот Твитер профил со само една реченица го уништи Сампаоли.

„Меси е првиот играч во историјата на Светското првенство кој во ист натпревар играл како лажна деветка и со лажен тренер“, објави Линкер.

Секако, овој „твит“ предизвика огромно внимание, а Ликер повторно покажа дека е без „влакна на јазикот“.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал - Мундијал во Русија 2018

Проверете

Емери го „закова“ на клупата, а тој си замина со 10 милиони евра – сега ќе има прилика за одмазда!

Aрсенал во Лигата на Европа ќе игра против Рен, а во центарот на вниманието ќе бидат две л…