Дома Топ вести Бруно Фернандеш се огласи по најавите дека може да замине од Јунајтед

Бруно Фернандеш се огласи по најавите дека може да замине од Јунајтед

Во претходните денови во јавноста на Островот се појавија шпекулации во врска со иднината на Бруно Фернандеш.

Се шпекулираше дека Португалецот би можел да се пресели во Саудиска Арабија во редовите на Ал Наср. Сепак, сега тој се огласи во медиумите и ги демантираше таквите најави.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Како што порача Фернандеш, тој би можел да замине само ако клубот го избрка.

„Тука ќе бидам се додека клубот не ме избрка. Ако поради некоја причина не ме сакаат, тогаш може да си заминам“, изјави Фернандеш.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Англичаните стравуваат: Кејн се мачи со повреда пред Европското првенство

Напаѓачот на англиската репрезентација и Баерн Минхен Хари Кејн (30) мака мачи со повреда …