Дома Трансфер зона Британската Влада го спречи враќањето на Диего Коста во Премиер лигата

Британската Влада го спречи враќањето на Диего Коста во Премиер лигата


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Eкипата на Вулверхемптон го договори доаѓањето на бразилскиот напаѓач Диего Коста, но британската Влада не му одобри на Коста влез во земјата.

После повредата на вкрстените лигаменти на новајлијата Саша Калајџиќ на дебито, Вулвси мораа брзо да реагираат и да тргнат во потрага по напаѓа. Го контактираа Диего Коста и брзо се договорија, но се појави проблем.

Имено, дозволата за работа на Коста е одбиена поради недостаок на поени. Вувлси ќе испратат жалба и се надеваат дека ќе го решат случајот, а доколку тоа не се случи имаат спремено замена.

Во прашање е Енди Керол кој од поодамна не е напаѓач кој може да направи разлика во Премиер лигата. Сепак. „волците“ нмеаат многу избор. Всушност и двајцата не се во натпреварувачка форма. Коста последниот натпревар го одигра во декември минатата година, а Керол на крајот на минатата сезона.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Се појави снимка: Таткото на Меси на состанок со Лапорта! 🎥

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Иако Жоан Лапорта н…